PRECYZJA
I DOKŁADNOŚĆ

Dlaczego kontrola glikemii jest ważna?

Dzięki samokontroli poziomu glikemii możesz samodzielnie monitorować stan swojego zdrowia oraz skuteczność leczenia.
Samokontrola pomaga zrozumieć, jak przyjmowane leki, dieta i aktywność fizyczna wpływają na stężenie glukozy we krwi. Przestrzeganie zasad samokontroli pozwala Ci na normalne funkcjonowanie oraz szybsze reagowanie w celu zmniejszenia ryzyka powikłań cukrzycy.

Do samokontroli zaliczamy:

  • regularne pomiary stężenia glukozy we krwi,
  • przestrzeganie zaleceń lekarskich odnośnie do terapii i stosowanej diety,
  • szczególną pielęgnację stóp,
  • systematyczne badanie wzroku.

CO ZYSKASZ PROWADZĄC SYSTEMATYCZNĄ SAMOKONTROLĘ POZIOMU GLIKEMII?

Dzięki systematycznej samokontroli możesz osiągnąć wiele zdrowotnych korzyści. Regularne, samodzielne pomiary stężenia glukozy są istotnym elementem terapii cukrzycy, pozwalają na lepsze zrozumienie i kontrolę choroby. Kontrolując poziom glukozy, poznasz reakcję organizmu na każdy posiłek, wysiłek fizyczny i inne czynniki, czyli „nauczysz się cukrzycy”. Obecnie dzięki postępowi technicznemu dysponujemy już nowoczesnymi generacjami glukometrów, które posiadają wiele funkcji zwiększających bezpieczeństwo życia cukrzyków.

 

 

Samokontrola glikemii:

• znacząco poprawia komfort życia oraz samopoczucie
Dzięki systematycznej samokontroli zapewne poczujesz się lepiej oraz będziesz mieć więcej energii. U niektórych pacjentów obserwuje się znaczny przypływ sił witalnych dopiero po kilku miesiącach od momentu wyrównania stężenia glukozy we krwi. Związane jest to z dostosowaniem się organizmu do prawidłowego poziomu stężenia glukozy. Najczęściej samopoczucie pacjentów poprawia się już od pierwszych dni „przyjaźni z glukometrem".


• zmniejsza ryzyko wystąpienia stanów zagrożenia życia
Jeżeli regularnie kontrolujesz stężenie glukozy we krwi, możesz szybko ocenić objawy obniżonej wartości glukozy oraz skutecznie zapobiegać ewentualnym poważnym zaburzeniom hipoglikemii.


• przeciwdziała powikłaniom cukrzycy
Mówi się, że „cukrzyca to cichy zabójca”. Rzeczywiście cukrzyca jest chorobą, która przyczynia się do występowania poważnych komplikacji, takich jak choroby oczu, nerek, układu nerwowego, serca czy chorób układu krążenia. Świadomość choroby to pierwszy krok do przeciwdziałania wystąpieniu poważnych problemów zdrowotnych. Dostatecznie świadomy i wyedukowany diabetyk może w znaczący sposób zmniejszyć ryzyko rozwoju tych schorzeń.

Twoje zdrowie w Twoich rękach!

JAK PRAWIDŁOWO WYKONAĆ NAKŁUCIE NAKŁUWACZEM GLUCOMAXX®?

JAK PRAWIDŁOWO WYKONAĆ POMIAR STĘŻENIA GLUKOZY WE KRWI GLUKOMETREM GLUCOMAXX®?